fbpx

Komunikat dot. budowy światłowodu

Komunikat dot. budowy światłowodu
Wiadomości z gminy
fot. Freepik/archiwum

W lipcu ruszyła realizacja programu „Polkowice 4.0” burmistrza Łukasza Puźnieckiego. Zakłada on wybudowanie sieci światłowodowej na terenie całej gminy. W związku z licznymi komunikatami od mieszkańców dotyczącymi działalności przedstawicieli jednej z firm, którzy mylnie podają się za wykonawcę budowy sieci, apelujemy o rozwagę i przypominamy harmonogram prac zaplanowanych w ramach tego zadania.

Mieszkańcy osiedla Polanki informują, że pracownicy tej firmy w swoich ulotkach wskazują się jako „opiekuna osiedla” i jednocześnie wykonawcę budowy sieci światłowodowej. Takie działania mają doprowadzić do nakłonienia mieszkańców w celu zawarcia dwuletniej umowy z tą firmą.

– Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mieszkańcy skojarzą inwestycję prywatnego operatora z gminną, a opiekuna osiedla z zarządem osiedla i zawrą umowę. Wówczas po wybudowaniu sieci gminnej będą się czuli oszukani i złość skierują w stronę gminy zarzucając choćby, że nie zostali poinformowani o inwestycji gminnej – informuje Roman Przydatek, pełnomocnik ds. telekomunikacji, koordynator szerokopasmowy.

Przypominamy, że gmina prowadzi własną inwestycję telekomunikacyjną na terenie gminy zgodnie z poniższym harmonogramem, a uruchomienie usług telekomunikacyjnych będzie następować po wykonaniu prac budowlanych i instalacyjnych.

Pierwszy etap obejmuje następujące obszary: część ulicy Wojska Polskiego, osiedle Staszica na terenie miasta Polkowice oraz takie sołectwa, jak: Biedrzychowa, Pieszkowice, Żelazny Most, Dąbrowa, Tarnówek oraz Komorniki.

Na zadanie w ramach przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu gmina w tym roku przeznaczyła 6,5 mln zł.

– W budżecie naszej gminy na rok 2023 zabezpieczono środki na realizację tego etapu zadania, więc zgodnie z harmonogramem, trwa jego realizacja – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. – Bądźmy jednak ostrożni i czujni wobec osób, które usiłują namówić nas do podpisania jakichkolwiek dokumentów związanych z budową sieci światłowodowej – dodaje.

Jednocześnie informujemy, że na pytania i wątpliwości mieszkańców na temat budowy sieci światłowodowej w ramach programu gminnego, jak i inwestycji prywatnych odpowie gminny koordynator szerokopasmowy – Roman Przydatek. Wystarczy zadzwonić pod numer 76 847 41 48 lub napisać na adres telekomunikacja@gmina.polkowice.pl.

 

 

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube