KGHM zalesia też grunty w naszej gminie    

KGHM zalesia też grunty w naszej gminie    
Wiadomości z gminy
fot. Freepik

Tysiące dębów, sosen i brzóz zazieleni tereny wokół trzech miejscowości w Zagłębiu Miedziowym, w tym koło Pieszkowic. To na zlecenie KGHM w związku z rozbudową zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”. 

Wokół zbiornika „Żelazny Most” zalesiono prawie dziewięć hektarów gruntów  w ramach likwidacji szkód za tereny zajęte przez budowaną Kwaterę Południową.

– Działamy odpowiedzialnie – tłumaczy Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. – Dla dobra mieszkańców regionu: naszych pracowników, sąsiadów, partnerów biznesowych, KGHM musi się rozwijać i inwestować. Budowa Kwatery Południowej jest niezbędna dla dalszego funkcjonowania firmy. Robimy to z poszanowaniem natury, pamiętając między innymi o zalesianiu, bo to także inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Drzewa, które teraz posadziliśmy zostaną tu na pokolenia – dodaje.

Projekt zalesiania terenów porolnych, należących do Skarbu Państwa,  prowadziło Nadleśnictwo Lubin na zlecenie KGHM. Objęto nimi okolice Pieszkowic oraz Rudnej i Starej Rudnej. W sumie posadzono 57 510 sztuk roślin w tym: prawie 35 tys. sosen i 12 tys. dębów, ponad 7,5 tys. brzóz, 3,5 tys. olch oraz 1000 wiązów.

Do 2022 roku miedziowa spółka planuje kolejne nasadzenia w naszym rejonie, na powierzchni około 100 hektarów.

 

red. ULK