Praca jednego z uczniów polkowickiej „dwójki” trafiła na plakat promujący akcję ,,Każda kropla wody jest cenna’’. To hasło drugiej edycji szkolnego konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Polkowicach w ramach działania tamtejszej Ekopracowni.
– Chętni uczniowie wykonali plakaty o tematyce oszczędzania wody. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Jedna ze zwycięskich prac została wyeksponowana na plakacie, który zawisł nie tylko w murach SP 2, ale również na terenie naszego miasta – informuje Andrzej Ambroziak, dyrektor szkoły. – Akcja ta ma za zadanie poszerzanie świadomości ekologicznej w naszym lokalnym społeczeństwie.
Wszystkie wyróżnione w konkursie prace można oglądać na szkolnej wystawie.
Działania uczniów, podjęte w Ekopracowni – EKO-SP2 wiążą się z propagowaniem postaw ekologicznych, uczestnicy zajęć dzielą się swoją wiedzą z innymi. W SP2 organizowane są warsztaty podczas których, stosowana jest metoda ,,Uczeń uczy ucznia’’. Dzięki temu edukacja przyrodnicza trafia do wszystkich uczniów w szkole.
– EKO-SP 2 współpracując ze społecznością lokalną wzmacnia u uczniów kompetencje kluczowe oraz poczucie sprawczości – dodaje dyrektor Ambroziak.
