fbpx

Karta Seniora

Karta Seniora
Wiadomości z gminy
fot. Freepik

Polkowicki samorząd dołączył do ogólnopolskiego projektu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia mogą otrzymać Polkowicką Kartę Seniora, upoważniającą ich do zniżek w całym kraju.

– W całym kraju jest ponad 2600 punktów honorujących Kartę Seniora. To zarówno wielkie uzdrowiska w Nałęczowie czy Busku Zdroju, jak i gabinety fizjoterapii, zakłady kosmetyczne, fryzjerzy, sklepy czy nawet stacje benzynowe – wylicza dr Marek Pilch, przedstawiciel Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenia Manko, wydawcy Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Jednym z pierwszych przedsiębiorców, którzy dołączyli do programu Polkowickiej Karty Seniora jest Drogeria Green Cosmetics w Polkowicach, oferując 10-procentową zniżkę.

– Gmina Przyjazna Seniorom oraz Karta Seniora, która jest jego częścią, to program ogólnopolski. My od dawna działamy bardzo intensywnie na rzecz polkowickich seniorów wdrażając coraz to nowe programy wsparcia. Wszystkie one mają na celu nie tylko pomoc, ale także aktywizację tej grupy społecznej – podkreśla Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Karty Seniora kliknij Karta Seniora

W Polkowicach Kartę Seniora możesz wyrobić w Wydziale Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Gminy, Rynek 30-31 (wejście od ulicy Górnej, naprzeciwko ZUS). Szczegóły na plakacie:

G,ima Przyjazna Seniorom

red. A.Machowicz/R. Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube