fbpx

Jubileuszowa tablica w SP1

na brązowej ścianie budynku brązowa tablica z napisem: 80-lecie powstania szkoły podstawowej numer 1 w Polkowicach. Obok stoi kobieta w szarym płaszczy, blond włosy, czerwony szalik i mężczyzna w granatowym garniturze, niebieskiej koszuli. Uśmiechają się.
Wiadomości z gminy

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 80-lecie powstania Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach to kolejna część jubileuszowych obchodów tej placówki.

– Chcemy oddać hołd historii, a przede wszystkim ludziom, którzy historię tej szkoły tworzyli – podkreśla Beata Mazurek, dyrektor SP 1. – To moment, aby też pokazać jak ważna jest ciągłość i zależy nam na przyszłości tej szkoły.

„Jedynka” jest najstarszą szkołą podstawową w naszym mieście. Jubileuszowe obchody trwają od początku roku.

– Gratuluję tego jubileuszu całej szkolnej społeczności. Czas mija, a szkoła coraz ładniejsza – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, zaznaczając przy okazji osobisty wątek: – Do tej szkoły chodziły moje córki, więc przez wiele lat tutaj przyjeżdżałem – po czym zwrócił się do uczniów: – Jesteście świadkami tej pięknej uroczystości. Za dwadzieścia lat będzie stulecie szkoły i zapewne też się pojawicie, gdyż absolwenci zawsze są mile widziani.

Uroczystość zakończył efektowny taniec w wykonaniu wszystkich uczniów. „Belgijka” na boisku szkolnym, w jesiennym słońcu, wypadła świetnie.

na zielonej murawie stoją w wielkim kole uczniowie szkoły. Szykują się do tańca. Za boiskiem są wysokie drzewa, jesienne - zielone i brązowe liście.

 

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube