fbpx

Jest wykonawca na dokończenie S3

Jest wykonawca na dokończenie S3
Wiadomości z gminy
fot. Tomasz Jóźwiak

Mota-Engil Central Europe (jako lider), Masfalt oraz Drogomex to konsorcjum firm, które dokończy budowę trasy S3 na odcinku Lubin Północ-Kaźmierzów.

Inwestor czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, chce podpisać umowę na wykonanie zadania jeszcze w tym roku. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, a w trakcie budowy nie pojawią się żadne komplikacje, to nowym odcinkiem pojedziemy najwcześniej wiosną 2021 roku. Koszt zadania to kwota 228,4 mln zł.

Nowy wykonawca będzie musiał m.in. dokończyć budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu i pas awaryjny oraz węzłów Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ. Będzie musiał zmierzyć się również z dokończeniem obiektów inżynierskich, systemów odwodnienia i urządzeń ochrony środowiska.

Konsorcjum będzie miało 12 miesięcy od momentu podpisania umowy na kompleksowe wykonanie zadania.

Firma Mota-Engil ma już doświadczenie związane z budową S3, bowiem była wykonawcą odcinka Lubin Północ – Lubin Południe. Wykonała również dwa fragmenty tej drogi w rejonie Międzyrzecza i Gorzowa Wielkopolskiego.

red. Marta Charymska

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube