fbpx

Jędrzycho-WIANKI szykują się do „Bitwy Regionów”

plakat Bitwy Regionów w Osiedku
Wiadomości z gminy
fot. Źródło: ARiMR

Kulinarna rywalizacja między kołami gospodyń wiejskich z naszego rejonu odbędzie się w niedzielę 26 czerwca w podlubińskim Osieku, w ramach VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Regionów”.

Swoimi kulinarnymi umiejętnościami pochwalą się gospodynie z powiatów: głogowskiego, lubińskiego i polkowickiego. Naszą gminę zaprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich Jędrzycho-WIANKI.

– Po naradzie postanowiłyśmy, że przygotujemy jedną prostą i bardzo tradycyjną potrawę z regionu, z którego pochodzili nasi dziadkowie, czyli z Rychcic w dzisiejszej Ukrainie – mówi Joanna Oczkoś-Miżejewska z KGW Jędrzycho-WIANKI, sołtyska Jędrzychowa. – Potrawa ta odzwierciedla historię większości mieszkańców naszej miejscowości, ale nie zdradzę, co to będzie. To niespodzianka – dodaje.

Zapowiada się więc bardzo smacznie. Będą też inne atrakcje dla uczestników imprezy, takie jak degustacje i występy artystyczne oraz animacje i dmuchańce dla najmłodszych. Impreza w Osieku rozpocznie się o godz. 11 na terenach przy świetlicy wiejskiej.

Ideą „Bitwy Regionów” jest m.in. promowanie polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru. Organizatorami wydarzenia są m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Gmina Lubin oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

 

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube