fbpx

Jeden górnik nie żyje

Jeden górnik nie żyje
Wiadomości z gminy

Po wczorajszym wstrząsie w kopalni ZG Rudna ratownikom udało się wydobyć wszystkich górników z rejonu zagrożenia. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Po akcji zakończonej sukcesem, smutne wieści nadeszły z ZG Polkowice-Sieroszowice, gdzie w wyniuku oberwania skał zginął jeden górnik.

Do wstrząsu doszło wczoraj (05.07) ok. godz. 20.41 na oddziale G7 ZG  Rudna.  Była to tzw. ósemka w 10-stopniowej skali.  Wstrząs był odczuwalny w całym regionie. Pod ziemią uwięzionych zostało 5 górników. Ekipa ratowników, która niemal natychmiast znalazła się na miejscu, przystąpiła do akcji ratownicznej. Na szczęście zakończyła się ona sukcesem. Wydobyci górnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

 

Niestety niespełna 2 godziny później w kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice doszło do oberwania skał. Zdarzenie miało tragiczny finał dla jednego z pracujących tam górników.  Pomimo natychmiastowej akcji ratowniczej 40-letni oparator samojezdnych maszyn górniczych zmarł. Był mieszkańcem Głogowa, osierocił jedno dziecko.

 

KGHM ogłosił trzydniową żałobę.

 

Rodzinie oraz bliskim zmarłego górnika składamy kondolencje.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube