fbpx

IV Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka

IV Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka
Wiadomości z gminy

Blisko 300 biegaczy wzięło udział w IV Biegu im. ks. Jerzego Gniatczyka. Po odśpiewaniu hymnu górniczego i złożeniu kwiatów przy tablicy upamiętniającej wydarzenia strajku górniczego sprzed 38 lat, burmistrz Polkowic oficjalnie otworzył zawody.

Start biegu nastąpił punktualnie o godzinie 10 sprzed kopalni ZG „Rudna”. Trasa liczyła 7,5 km i była podobna do tej, którą 38 lat temu strajkujący górnicy pokonali uciekając z pacyfikowanej kopalni ZG „Rudna” do kościoła św. Barbary w polkowickim Rynku. Dlatego też właśnie w sercu miasta usytuowana była meta tegorocznego biegu.

W niespełna 23 minuty trasę pokonał Adam Draczyński z Nowej Soli. Był to najlepszy wynik dzisiejszych zawodów.

Każdy z zawodników po zakończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal. Natomiast sześciu najlepszym biegaczom w kategorii open mężczyzn i kobiet wręczono puchary. Po biegu każdy zawodnik mógł liczyć na ciepłą herbatę i posiłek regenerujący.

Organizatorami biegu byli: TKKF „Start” Polkowice, gmina Polkowice oraz KGHM Polska Miedź S.A.

red. Ryszard Flisiewicz

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube