fbpx

Interdyscyplinarne zmagania ósmoklasistów

w tle tablica z napisem interdyscyplinarny konkurs korneliada. przed tablicą uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej nr 2 w polkowicach w pomarańczowych koszulkach
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Emocje, rywalizacja i mnóstwo wiedzy. W SP 2 w Polkowicach odbyła się „Korneliada” –interdyscyplinarny konkurs dla ósmoklasistów z powiatu polkowickiego. Musieli przygotować się z aż ośmiu przedmiotów. W trakcie sprawdzianu wiedzy nie brakowało chwil pełnego skupienia.

Do rywalizacji stanęło osiem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu polkowickiego. Każdy zespół miał do wykonania szereg zadań obejmujących różne dziedziny wiedzy – od matematyki, języka polskiego, przez nauki przyrodnicze, aż po wiedzę ogólną i logiczne łamigłówki.

– Do konkursu zgłosiło się osiem szkół z powiatu polkowickiego z Radwanic, Gaworzyc, Rzeczycy, Chocianowa i nasze polkowickie szkoły – mówi Monika Studzińska, koordynatorka „Korneliady” w SP2. – Uczestnicy musieli się przygotować z ośmiu przedmiotów czyli wykazać się wszechstronną wiedzą. Zadania do wykonania były zarówno teoretyczne jak i praktyczne – dodaje.

Nie zabrakło również elementów wymagających kreatywności, refleksu i współpracy w grupie.

– Młodzież wykazała się ogromną wiedzą, przy okazji mieli możliwość współpracy, rozwiązywania zadań grupowych na nowoczesnym sprzęcie – mówi Mariola Perz, dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy Polkowice.- To wspaniała impreza, mam nadzieję, że kolejne edycje będą organizowane również w naszej polkowickiej „dwójce” – podkreśla

Po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach.

– Cieszymy się, że udało nam się reprezentować naszą szkołę i wygrać – mówi Zofia Bryś z ZSP w Radwanicach. – Konkurs była bardzo dobrze zorganizowany i przygotowany z różnorodnymi pytaniami – dodaje.

– Świetnie sobie poradziliśmy z biologii i chemii, trochę gorzej było z geografią, ale też daliśmy radę – mówi z uśmiechem Aleksandra Maćkowiak z tej samej drużyny.

– Lekko zaskoczyła mnie historia, ale reszta poszła w miarę dobrze – dodaje Bartosz Pulkowski również z ZSP w Radwanicach.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a wszystkie drużyny zasłużone brawa i gratulacje.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Polkowic Wiesława Wabika oraz Powiatowego Ośrodka Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

– Konkurs akcentuje interdyscyplinarność czyli współdziałanie różnych dziedzin, edukację jednocześnie z różnych przedmiotów szkolnych – mówi Wiesław Ksenycz, dyrektor POPPPiDM w Polkowicach. – Jesteśmy dumni, że możemy wspierać takie inicjatywy, które rozwijają młodzież i motywują do dalszej pracy – podkreśla.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia pamiątkowego. Był to piękny moment podsumowujący rywalizację, pełen uśmiechów i poczucia, że wspólna praca i nauka potrafią łączyć uczniów z różnych szkół.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube