W najbliższą sobotę (21.09) w Obiszowie spotkają się członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu polkowickiego.
Spotkanie odbędzie w ramach projektu „Integracja Młodych Adeptów Pożarnictwa inwestycją w poprawę bezpieczeństwa w powiecie polkowickim”. Jak informuje Magdalena Mikołajewska, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu Polkowickiego, jest on skierowany głównie do dzieci i opiekunów zrzeszonych w MDP działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych powiatu.
– W ramach tego wydarzenia planowane jest m. in. rozegranie gier terenowych, podczas których młodzi adepci pożarnictwa będą mieli za zadanie wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością pracy w zespole czy orientacją w terenie. Dzieci będą pracować w drużynach i wykonywać na poszczególnych stanowiskach te same zadania – wylicza M. Mikołajewska.
Co istotne, spotkanie ma charakter zabawy i nie ma na celu wyłonienia zwycięzców, a jedynie kształtowanie prawidłowych postaw, naukę oraz integrację grup MDP z terenu powiatu.
– Wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki, a całość dopełni wspólny poczęstunek przy ognisku – dodaje naczelnik Mikołajewska.
Na ten cel Starostwo Powiatowe w Polkowicach pozyskało środki z Fundacji KGHM Polska Miedź, a opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych włączyli się czynnie w organizację przedsięwzięcia.