50 tysięcy złotych dla służb mundurowych z budżetu Polkowic przekazał burmistrz Łukasz Puźniecki. – Oprócz samej wdzięczności, polkowiczanie chcą wyróżnić cichych bohaterów tego trudnego czasu w sposób materialny – mówi szef polkowickiego samorządu.
Tym razem wsparcie otrzymają polkowicka policja, straż pożarna oraz straż miejska.
– Te pieniądze służby mundurowe będą mogły przeznaczyć na zakup środków dezynfekujących oraz innych materiałów, które są teraz niezbędne do walki z koronawirusem – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki.
– My oczywiście mamy środki z komendy wojewódzkiej, jednak każde dodatkowe wsparcie jest dla mnie bardzo cenne – mówi Waldemar Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach. – Chodzi przecież o bezpieczeństwo naszych funkcjonariuszy, ale i mieszkańców, którzy mają z nimi kontakt – dodaje.
To niejedyna pomoc, jakiej w ostatnich dniach służbom udzieliła gmina Polkowice. W ubiegłym tygodniu burmistrz Puźniecki przekazał blisko 80 tysięcy złotych dla polkowickich zespołów ratownictwa medycznego. Oprócz tego gmina przekazała wszystkim służbom dotychczas – 1900 par rękawic jednorazowych, 700 maseczek ochronnych oraz 40 litrów płynów dezynfekujących.