fbpx

Ponad milion na potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami

klasa w szkole podstawowej
Wiadomości z gminy
fot. Archiwum

Milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych – to wysokość dofinansowania, jakie otrzymała gmina na realizację przedsięwzięcia pn. „Dostępna szkoła – nowe rozwiązania w Gminie Polkowice w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej”. Dzięki temu dwie szkoły podstawowe tj. Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach zostaną dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

– Dbając o polkowickich uczniów i nauczycieli zdecydowaliśmy się przystąpić do programu „Dostępna Szkoła” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, pilotaż działania „Szkoła bez barier” – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Dzięki niemu poprawimy dostępność oraz bezpieczeństwo polkowickich szkół i w ten sposób uda się stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki w naszych placówkach oświatowych. Na program wydamy duże środki, ale to pokazuje naszą skuteczność w pozyskiwaniu pieniędzy z zewnątrz. Przypominam, że od początku kadencji pozyskaliśmy blisko 100 milionów złotych.

Wysokość przyznanego grantu wynosi 1 milion 350 tys. zł., a wkład własny gminy to około 250 tys. zł. Projekt podzielony jest na cztery obszary: architektoniczny, techniczny, edukacyjno-społeczny i organizacyjny. Każdy z obszarów zawiera szereg standardów, które szkoła powinna spełnić, aby być szkołą dostępną dla osób z niepełnosprawnościami. Dostępność oznacza zarówno likwidację barier architektonicznych, jak również odpowiednie wyposażenie szkoły w meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt specjalistyczny, szkolenia dla nauczycieli czy wsparcie dla rodziców.

 

red. DeeS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube