Gambal za Sułka

Gambal za Sułka
Wiadomości z gminy
fot. U. Romaniuk

Zwiększenie dostępności dla pacjentów polkowickiej przychodni zdrowia, zapewnienie im i personelowi maksimum bezpieczeństwa czy wymiana sprzętu medycznego na bardziej nowoczesny – to tylko kilka z zadań powierzonych Pawłowi Gambalowi, który decyzją rady nadzorczej PCUZ zastąpił na stanowisku prezesa Waldemara Sułka.

– Były prezes przeprowadził spółkę przez pierwszy okres pandemii. Teraz, gdy ta sytuacja pandemiczna wydaje się stała, rada nadzorcza stwierdziła, że w przychodni potrzebna jest osoba, która w sposób trwały przeformułuje jej funkcjonowanie tak, aby przede wszystkim dostęp do usług medycznych dla polkowiczan był niezakłócony. Nie mogliśmy pozwolić, by spółka w tym trudnym okresie pozostawała bez kierownictwa. Wczoraj na stanowisko prezesa PCUZ powołaliśmy Pawła Gambala – mówi Jerzy Michalak, przewodniczący rady nadzorczej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Paweł Gambal z polkowicką przychodnią jest związany już od ponad roku pełniąc w niej funkcję dyrektora operacyjnego. Doskonale orientuje się w specyfice działalności spółki.

red. KK
Tłumacz