Za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym nagrodzonych zostało kilkudziesięciu wolontariuszy z Polkowickiego Centrum Wolontariatu. Wręczenie statuetek odbyło się na uroczystej gali.
Wolontariat w Polkowicach funkcjonuje od trzech lat. W jego działania zaangażowanych jest około sto osób. Działają dobrowolnie, na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. W ramach podziękowań, podczas wyjątkowej uroczystości, wolontariuszom wręczono zasłużone dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.
– Grudzień to dla nas wyjątkowy miesiąc, obchodzimy wówczas Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to doskonała okazja, aby podziękować tym szczególnie aktywnym wolontariuszom za ich wysiłek i zaangażowanie – tłumaczy Sylwia Czarnik, koordynator Polkowickiego Centrum Wolontariatu.
PCW działa na wielu płaszczyznach.
– Jest wiele akcji, w których biorą udział nasi wolontariusze. Prężnie działa także młodzież, która chętnie pomaga przy organizacji różnego rodzaju imprez kulturalnych czy sportowych – wyjaśnia Sylwia Czarnik.
W tym wyjątkowym, świątecznym okresie wolontariusze mają szczególnie dużo pracy. Spora część z nich, co roku przed świętami angażuje się w ogólnopolski projekt, jakim jest Szlachetna Paczka.
– W pamięć zapadła mi ostatnia sytuacja, kiedy postanowiliśmy pomóc samotnej matce z czwórką dzieci. Zebraliśmy bardzo dużą ilość darów i wszystko im przekazaliśmy. Reakcja tej pani była bardzo wzruszająca – mówi Teresa Przybylak. – Warto pomagać. Uśmiech na twarzy osoby, której się pomogło jest bezcenny – podsumowuje Adrianna Jakubowska.
Polkowickie Centrum Wolontariatu łączy na poziomie lokalnym osoby chętne do niesienia pomocy z ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują. Działalność PCW finansowana jest z budżetu gminy Polkowice.