fbpx

Tłumy na rozświetleniu miejskiej choinki

Tłumy na rozświetleniu miejskiej choinki
Wiadomości z gminy
fot. Paweł Paździor

Animacje i wspólne tańce oraz występy wokalne śnieżynek, a także słodkości, prezenty i przede wszystkim spotkanie ze Świętym Mikołajem. Atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury przyciągnęły do Rynku tłumy mieszkańców. Wszyscy wspólnie rozświetlili choinkę i Polkowice oficjalnie przeszły w tryb świąteczny.

Kilkaset osób przewinęło się przez polkowicki Rynek podczas wydarzenia „O Choinka! Ale świeci!”.

– Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie nasi mieszkańcy, którzy pięknie dopisali. Bardzo się cieszymy, że możemy dla mieszkańców organizować tego typu wydarzenia, wspólnie z Urzędem Gminy, wspólnie z burmistrzem Wiesławem Wabikiem. Przygotowania trwały wiele dni. Ta piękna choinka już jest z nami. To nie koniec świątecznych wydarzeń. Na wszystkie serdecznie zapraszam – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Na mieszkańców czekała masa atrakcji. Na zmianę na scenie pojawiały się śnieżynki, które śpiewały świąteczne przeboje oraz te, które prowadziły tańce. Wraz z nimi bawili się zgromadzeni pod sceną mieszkańcy.

Rynek wypełnił się muzyką, śmiechem dzieci, rozświetlonymi dekoracjami oraz zapachem świątecznych pierniczków. Każdy mógł je udekorować podczas warsztatów. Mieszkańców słodkościami oraz świątecznymi maskotkami obdarował włodarz gminy.

– Jest świetnie. Byliśmy u Mikołaja. Dostaliśmy misie – mówią nastoletni Dawid i Zuzia. Pozytywne opinie płynęły także ze strony dorosłych. – Jest super! Bardzo dużo ludzi. Jest przyjemnie. Podobają mi się występy artystyczne. Panie, które śpiewają są bardzo utalentowane, mają ładne głosy. Jest dużo uśmiechniętych dzieci. Świetna atmosfera – mówi Maria Pajdowska.

Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który zdradził nam, że najbardziej lubi polkowickie dzieci. – Są najgrzeczniejsze. Jak co roku – wspaniałe, fantastyczne i cudowne – mówi.

Centralnym punktem imprezy było rozświetlenie miejskiej choinki. Po wspólnym odliczaniu, drzewko zabłysło setkami światełek.

– Mikołajki wszystkim się spodobały. Ja bardzo lubię, gdy spotykamy się wszyscy przy choince. Są prezenty, słodycze, misie. To jednak nie koniec świętowania w Polkowicach. Już niedługo, bo 21 grudnia, w niedzielę, o godzinie 16.00 zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na wspólną wigilię w Rynku – mówi burmistrz Wiesław Wabik.

red. Edyta Drzymała

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube