fbpx

Fontanna na Polance gotowa

na środku beżowa niecka z fontanna. Wokół niej stoją kobiety i mężczyźni, którzy oglądają fontannę.
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Otoczona jest ławkami, a dalej półkoliście drzewami. Znajduje się między placem zabaw a boiskiem wielofunkcyjnym przy ulicy Jesionowej.

Prace przy budowie fontanny trwały około półtora miesiąca. Dziś odbył się odbiór techniczny inwestycji, która kosztowała 183 tysiące. Poza fontanną z niecką, wykonano instalacje elektroenergetyczne i wodno-kanalizacyjne wraz ze studniami, utwardzono kruszywem mineralnym alejek w stylu parkowym, ustawiono ławki, kosze na odpady i pergole. Całość uzupełniają nasadzenia zieleni.

Zadanie pn. „Budowa fontanny wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zasadzenie zieleni między placem zabaw a boiskiem przy ul. Jesionowej na osiedlu Polanka” to jeden z projektów zrealizowanych w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2025.

– Oficjalne otwarcie fontanny planujemy na wiosnę przyszłego roku – zapowiada Grażyna Sulikowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Polanka.

Jak dodaje, w najbliższych planach są jeszcze budowa boiska do gry w badmintona i doświetlenie alejki biegnącej wzdłuż obiektów sportowo-rekreacyjnych.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube