Otoczona jest ławkami, a dalej półkoliście drzewami. Znajduje się między placem zabaw a boiskiem wielofunkcyjnym przy ulicy Jesionowej.
Prace przy budowie fontanny trwały około półtora miesiąca. Dziś odbył się odbiór techniczny inwestycji, która kosztowała 183 tysiące. Poza fontanną z niecką, wykonano instalacje elektroenergetyczne i wodno-kanalizacyjne wraz ze studniami, utwardzono kruszywem mineralnym alejek w stylu parkowym, ustawiono ławki, kosze na odpady i pergole. Całość uzupełniają nasadzenia zieleni.
Zadanie pn. „Budowa fontanny wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zasadzenie zieleni między placem zabaw a boiskiem przy ul. Jesionowej na osiedlu Polanka” to jeden z projektów zrealizowanych w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2025.
– Oficjalne otwarcie fontanny planujemy na wiosnę przyszłego roku – zapowiada Grażyna Sulikowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Polanka.
Jak dodaje, w najbliższych planach są jeszcze budowa boiska do gry w badmintona i doświetlenie alejki biegnącej wzdłuż obiektów sportowo-rekreacyjnych.