fbpx

Filmowy konkurs z klimatem w tle. Są nagrody

wyciągnięta dłoń, w której jest czerwono-zielony liść. W tle widać zieleń drzew i ziemię w czasie suszy, popękaną.
Wiadomości z gminy
fot. Archiwum

Burmistrz Polkowic zaprasza mieszkańców gminy do udziału w konkursie naukowym „Klimat w czasach Netflixa”.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym ciekawym projekcie łączącym w sobie tematykę ekologii i ochrony środowiska. Od tego, jak bardzo będziemy się angażować w ochronę naszej planety, zależeć będzie przyszłość następnych pokoleń. To bardzo ważne, abyśmy już teraz dali dowód swojej odpowiedzialności i zdecydowanie włączali się tego typu w akcje – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki.

Precyzując, celem konkursu jest „upowszechnienie wiedzy i nauki z zakresu ochrony środowiska, uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach wynikających z wykorzystania nieodnawialnych źródeł energii, zachodzących zmian klimatu, głównie globalnego ocieplenia”.

Uczestnicy mają zrobić film o tematyce proekologicznej, który musi trwać od 2 do 3 minut. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 września, do godz. 14 na nośniku magnetycznym w kancelarii urzędu gminy. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji, która zostanie zorganizowana 16 listopada.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem i formularzem zgłoszenia dostępne są na portalu ekologicznym gminy TUTAJ, na stronie BIP UG Polkowice w zakładce Aktualności i ogłoszenia – Konkursy oraz na stronie projektu TUTAJ.

Grafika dotyczy konkursu naukowego "Klimat w czasach Netflixa".

 

Projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach”, dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.

Na zdjęciu znajduje się biało-czarne logo dot. funduszy norweskich
red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube