fbpx

Europejski Tydzień Sportu w PM 5

na beżowej podłodze siedzą dzieci w niebieskich strojach sportowych, w rękach mają niebieskie pompony.
Wiadomości z gminy
fot. PM nr 5

To były dni pełne radości, spędzone w sportowej atmosferze, które na długo zostaną w pamięci dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach. Dobre wspomnienia zachowają też nauczyciele i rodzice maluchów.

– Starsze grupy miały okazję spotkać się z piłkarzami GKS Piast Rzeczyca oraz KS Górnik Polkowice, którzy przybliżyli dzieciom tajniki gry i zdradzili, jak wygląda codzienna piłkarska przygoda – informują organizatorzy sportowych wydarzeń z PM 5. – Zwieńczeniem tygodnia był niezwykły mecz, dzieci kontra rodzice, rozegrany w jednej ze starszych grup. Nie zabrakło emocji, dopingu i radości, a zwycięstwo oczywiście należało do dzieci. Także młodsze grupy przeżyły niezapomniane chwile. Ich gościem był pan Łukasz Smulski, pasjonat wspinaczki – dodają.

Podczas warsztatów przedszkolaki mogły posłuchać opowieści o tajnikach wspinania się, a nawet spróbować własnych sił w tej dyscyplinie.

– Cały tydzień obfitował w ruch, radość i wspólne przeżycia, które jeszcze bardziej zbliżyły dzieci, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze sportowe święto – dodają organizatorzy.

Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki czytamy, że Europejski Tydzień Sportu (23-30 września) to „wyjątkowe święto poświęcone promocji aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz sportu amatorskiego wśród obywateli w każdym wieku”. Jest to inicjatywa Unii Europejskiej, jako część szerszej kampanii „#BeActive”, która trwa przez cały rok, a szczególnie intensywnie obchodzona jest we wrześniu. Realizatorem krajowym projektu jest Fundacja Orły Sportu.

Dzieci grają w piłkę na boisku z czerwonej nawierzchni.
red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube