To były dni pełne radości, spędzone w sportowej atmosferze, które na długo zostaną w pamięci dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach. Dobre wspomnienia zachowają też nauczyciele i rodzice maluchów.
Podczas warsztatów przedszkolaki mogły posłuchać opowieści o tajnikach wspinania się, a nawet spróbować własnych sił w tej dyscyplinie.
– Cały tydzień obfitował w ruch, radość i wspólne przeżycia, które jeszcze bardziej zbliżyły dzieci, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze sportowe święto – dodają organizatorzy.
Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki czytamy, że Europejski Tydzień Sportu (23-30 września) to „wyjątkowe święto poświęcone promocji aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz sportu amatorskiego wśród obywateli w każdym wieku”. Jest to inicjatywa Unii Europejskiej, jako część szerszej kampanii „#BeActive”, która trwa przez cały rok, a szczególnie intensywnie obchodzona jest we wrześniu. Realizatorem krajowym projektu jest Fundacja Orły Sportu.
