fbpx

Emocjonujący bieg, czyli Dzień Przedszkolaka na sportowo

na brązowej nawierzchni w szeregu stoją dzieci w kolorowych kurtkach i czapkach. Szykują się do biegu.
Wiadomości z gminy
fot. M. Szylko

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach rozpoczęły obchody swojego święta na sportowo – podczas wyścigów na stadionie lekkoatletycznym.

Emocje były ogromne, a wzajemny doping słychać było na całym osiedlu. Maluchy startowały kolejno, w swoich grupach wiekowych. Na mecie wszyscy dostali medale. Radość z pierwszych w życiu krążków była tak wielka, że niektórzy pytali, czy mogą zabrać je ze sobą do domu. To znak, że impreza była bardzo udana.

– Rozwijanie sprawności fizycznej, a także zaszczepianie w dzieciach zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia od zawsze traktujemy priorytetowo – mówi Bożena Pajdowska-Herman, dyrektor placówki.

Emocjonujący wyścig rozpoczął w „Słoneczku” realizację grantu ze Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich „Wszyscy składamy się z emocji”.

– Tworząc nasz projekt chcieliśmy, aby był on przede wszystkim wartościową lekcją higieny emocjonalnej, zaszczepiania w dzieciach zdrowych nawyków oraz budowania ich poczucia wartości – mówi Dagmara Kozłowska, nauczycielka, autorka programu.

– To zwycięski program, który powstał w odpowiedzi na coraz częstsze trudności z radzeniem sobie z własnymi emocjami przez dzieci – podkreśla dyrektor PM 2. – Planujemy jeszcze wiele atrakcji, między innymi warsztaty sensoplastyczne, spektakl teatralny w wykonaniu rodziców i nauczycielek, konkurs na najbardziej roześmianą grupę, konkurs plastyczny.

To już trzeci grant ze Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, jaki pozyskała ta placówka. W tym roku kapituła przyznała dziesięć grantów, w tym tylko dwa dla przedszkoli, a program polkowickiego „Słoneczka” zdobył największą ilość punktów.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube