Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach rozpoczęły obchody swojego święta na sportowo – podczas wyścigów na stadionie lekkoatletycznym.
Emocje były ogromne, a wzajemny doping słychać było na całym osiedlu. Maluchy startowały kolejno, w swoich grupach wiekowych. Na mecie wszyscy dostali medale. Radość z pierwszych w życiu krążków była tak wielka, że niektórzy pytali, czy mogą zabrać je ze sobą do domu. To znak, że impreza była bardzo udana.
– Rozwijanie sprawności fizycznej, a także zaszczepianie w dzieciach zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia od zawsze traktujemy priorytetowo – mówi Bożena Pajdowska-Herman, dyrektor placówki.
Emocjonujący wyścig rozpoczął w „Słoneczku” realizację grantu ze Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich „Wszyscy składamy się z emocji”.
– Tworząc nasz projekt chcieliśmy, aby był on przede wszystkim wartościową lekcją higieny emocjonalnej, zaszczepiania w dzieciach zdrowych nawyków oraz budowania ich poczucia wartości – mówi Dagmara Kozłowska, nauczycielka, autorka programu.
– To zwycięski program, który powstał w odpowiedzi na coraz częstsze trudności z radzeniem sobie z własnymi emocjami przez dzieci – podkreśla dyrektor PM 2. – Planujemy jeszcze wiele atrakcji, między innymi warsztaty sensoplastyczne, spektakl teatralny w wykonaniu rodziców i nauczycielek, konkurs na najbardziej roześmianą grupę, konkurs plastyczny.
To już trzeci grant ze Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, jaki pozyskała ta placówka. W tym roku kapituła przyznała dziesięć grantów, w tym tylko dwa dla przedszkoli, a program polkowickiego „Słoneczka” zdobył największą ilość punktów.