fbpx

Egzaminy odbywają się bez przeszkód. Strajk nadal trwa

Egzaminy odbywają się bez przeszkód. Strajk nadal trwa
Wiadomości z gminy

Rozpoczął się trzeci dzień strajku nauczycieli wszystkich szkół podstawowych oraz jednego przedszkola w Gminie Polkowice. Sytuacja jest nadal opanowana. Zaplanowany na dziś egzamin gimnazjalny rozpoczął się bez żadnych przeszkód, a wszystkie dzieci, które dziś zostały przyprowadzone do placówek oświatowych mają zapewnioną opiekę nauczycieli.

O godz. 9 w Szkołach Podstawowych nr 3 oraz SP 4 zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej rozpoczął się egzamin gimnazjalny, którego wyniki będą kluczowe przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie zaczęli egzamin testem z historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

 

 

Od godz. 11 trwa kolejna część egzaminów, tym razem z języka polskiego. Jutro odbędzie się część matematyczno-przyrodnicza egzaminu, natomiast w piątek gimnazjaliści zmierzą się z językiem obcym nowożytnym.

 

 

 

– Wszystko wskazuje na to, że egzaminy w naszej szkole będą przebiegać bez zakłóceń – mówi Dorota Gnych, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

 

– Komisje zjawiły się w pełnym składzie, są przeszkolone. Nauczyciele w większości są z zewnątrz, ale nie strajkują u nas katecheci, który również weszli w skład komisji. Jutro zaplanowane są te same składy, więc mamy nadzieję, że nic się nie zmieni – dodaje.

 

 

 

Bezterminowy strajk nauczycieli nadal trwa w każdej szkole podstawowej oraz Przedszkolu Miejskim nr 6 w naszej Gminie. We wszystkich placówkach oświatowych pojawiło się dziś łącznie 109 uczniów. Dodatkowo do placówek zastępczych, na które zostały wyznaczone jednostki organizacyjne Gminy zgłosiło się 26 uczniów.

 

 

Wszystkie dzieci mają zapewnioną opiekę nauczycieli, a sytuacja w szkołach jest stale monitorowana przez dyrektorów tych placówek oraz pracowników Wydziału Oświaty i Kultury UG Polkowice.

 

 

Do SP1 przyszło dziś 36 uczniów, a opiekę nad nimi sprawuje 15 nauczycieli. W SP 2 pojawiło się dziś 4 dzieci i 3 nauczycieli, którzy podjęli pracę. W SP 3 jest 15 uczniów i 5 niestrajkujących nauczycieli do opieki. Do SP 4 nie przyszedł dzisiaj żaden z uczniów, natomiast 3 nauczycieli nie podjęło strajku. 20 uczniów pojawiło się w  SP w Jędrzychowie, opiekę nad nimi sprawuje 16 nauczycieli. W Przedszkolu Miejskim nr 6 jest dziś 34 dzieci i 19 niestrajkujących nauczycieli.

 

 

Przypominamy, że od poniedziałkowego poranka, od godz. 7.30, działa telefon informacyjny w Wydziale Oświaty i Kultury Urzędu Gminy Polkowice: (76) 724 67 87, pod którym można uzyskać wszelkie bieżące informacje na temat funkcjonowania placówek oświatowych w naszej Gminie podczas strajku. 

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube