Jak co roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie uroczyście obchodzono Dzień Górnika. Uczniowie zadbali o to, aby było wyjątkowo i radośnie.
– Cieszę się bardzo, że dziś na nasze przedstawienie przyszli dziadkowie i tatuś – mówi Wiktoria z klasy trzeciej. – Zobaczyli, jak tańczę walca specjalnie dla nich.
W programie artystycznym nie zabrakło piosenek dla górników i humorystycznej scenki, ukazującej pracę górników pod ziemią. Uczennice z klasy siódmej zatańczyły do wzniosłej melodii taniec z szarfami w górniczych barwach.
– Dziękujemy wszystkim młodym artystom oraz ich nauczycielom za zaangażowanie i serce, jakie włożyli w przygotowanie występu artystycznego. Dziękuję również górnikom – tatusiom, dziadkom, wujkom, którzy mimo dnia wolnego od pracy, tłumnie przybyli do szkoły, by wraz z dziećmi uczcić swoje święto. Barbórka to stały element szkolnego kalendarza uroczystości, nierozerwalnie związany z nazwą szkoły, która obliguje nas niejako do kształtowania u najmłodszych szacunku do górniczej pracy i tradycji – podkreśla Justyna Wojciechowska, dyrektor szkoły.