„Dzięki Tobie!”

Logo Szlachetnej Paczki
Wiadomości z gminy
fot. Szlachetna Paczka

Pod tym hasłem Szlachetna Paczka zachęca wolontariuszy do wstąpienia w jej szeregi. Również w powiecie polkowickim poszukiwane są osoby chętne do pomocy przy tym projekcie.

Przespać noc w ciepłym pokoju, nie martwić się skąd wziąć pieniądze na jedzenie czy kupić dziecku czekoladę, o którą prosi od miesięcy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w naszej okolicy są ludzie, którzy każdego dnia marzą o tak przyziemnych rzeczach.

 

Dzięki pracy, zaangażowaniu i determinacji wolontariuszy Szlachetnej Paczki spełniają się marzenia wielu z tych osób. Każdego roku niosą oni bezinteresowną pomoc potrzebującym rodzinom. Zastanawiasz się kim jest wolontariusz paczki? Organizatorzy projektu w swojej kampanii reklamowej odpowiadają na to pytanie.

 

„Jest to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie. Dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda, i przywraca im godność.”

 

– To właśnie dzięki wolontariuszom możliwe jest funkcjonowanie Szlachetnej Paczki. Ich liczba wpływa na to ile rodzin otrzyma pomoc. W tym roku celem programu jest pozyskanie 15 wolontariuszy i odwiedzenie 40 rodzin w naszym powiecie – tłumaczy Wojciech Iwaniak lider Szlachetnej Paczki z rejonu Polkowice.

 

Nie zwlekaj, zostań wolontariuszem i pomóż odmienić los potrzebujących rodzin z Twojej okolicy. To właśnie dzięki Tobie na smutnych dotąd  twarzach może w końcu zagościć uśmiech.

 

Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki? Wystarczy wypełnić krótki FORMULARZ i odbyć rozmowę z lokalnym liderem projektu.

Masz pytania? Wejdź na facebookowy profil – Szlachetna Paczka-Rejon Polkowice i śmiało pytaj!

 

red. Paula Piastowska