fbpx

Dziecięcy uniwersytet zakończył kolejny rok

Dziecięcy uniwersytet zakończył kolejny rok
Wiadomości z gminy

Prawie setka uczniów klas III-IV szkół podstawowych z terenu gminy Polkowice odebrała dyplomy ukończenia roku na Uniwersytecie Dziecięcym przy UJW.

To jedyny w całym regionie Uniwersytet Dziecięcy który jest całkowicie bezpłatny dla swoich „studentów”, bowiem koszty prowadzenia weekendowych zajęć w całości pokrywa Urząd Gminy. Dlatego z corocznym naborem nie ma tu nigdy problemu. A że odbywa się on internetowo, wystarczy kilkadziesiąt minut, aby listy były pełne.

W piątek, 31 stycznia, w Auli Uniwersytetu Jana Wyżykowskiego, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia roku na Uniwersytecie Dziecięcym. Atrakcją spotkania były pokazowe zajęcia z chemii. Polegały głównie na efektownych doświadczeniach prezentowanych przez uczniów, uczestników Uniwersytetu Dziecięcego, i wykonywanych pod nadzorem prowadzącego zajęcia.

Oprócz dzieci w uroczystości wzięli udział rodzice, oraz władze uczelni. Obecny był także burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

– Bardzo się cieszę, że ci młodzi odkrywcy mogą swoje zainteresowania pogłębiać w Uniwersytecie Dziecięcym. Podobni są w swojej pasji do wielkiego odkrywcy polskiej miedzi, doktora Jana Wyżykowskiego, patrona tej uczelni – uważa burmistrz Polkowic.

W tym roku dyplomy ukończenia roku na Uniwersytecie Dziecięcym działającym przy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odebrała w tym roku prawie setka młodych uczniów. Uniwersytet dziecięcy w Polkowicach działa od 2017 r. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty. Obejmują wykłady, warsztaty oraz wycieczki edukacyjne.

 

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube