fbpx

Dwutygodniowy turnus „zielonej szkoły”

Dwutygodniowy turnus „zielonej szkoły”
Wiadomości z gminy
fot. freepik.com

W kwietniu przyszłego roku uczniowie klas III ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Polkowice, wyjadą na dwutygodniowy turnus wypoczynkowy tzw. „zieloną szkołę”. Skrócony o tydzień czas pobytu jest wynikiem konsultacji z rodzicami uczniów.

– Skrócenie pobytu dzieci na „zielonej szkole” było wynikiem oczekiwań rodziców, którzy opowiedzieli się za tym w przeprowadzonej w polkowickich szkołach (prowadzonych przez Gminę) ankiecie – informuje Alicja Kamecka, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury.

Nie zmienia się natomiast miejsce wyjazdu. Tradycyjnie będzie to nadmorska miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Kolejnym dyskusyjnym wątkiem jest miesiąc wyjazdu. Według sugestii rodziców, takie wyjazdy powinny odbywać się w czerwcu lub we wrześniu. Pierwszy termin jest nieosiągalny, bowiem rozpoczyna się już sezon wypoczynkowy.

– Czerwiec jest miesiącem, gdzie większość nadmorskich ośrodków jest już nastawiona na klientów indywidualnych, dlatego też firmy nie biorą udziału w przetargach na grupy zorganizowane – wyjaśnia Alicja Kamecka. – Docelowo rozważany jest wariant wyjazdów na zieloną szkołę w miesiącu wrześniu – dodaje.

Do tej pory wyjazdy odbywały się na przełomie kwietnia i maja. Jednak ze względu na to, że wielokrotnie zdarzało się tak, iż majowe terminy pokrywały się z uroczystościami pierwszej komunii, wyjazd w roku szkolnym 2019/2020, zostanie zorganizowany w drugiej połowie kwietnia.

W ankiecie rodzice wypowiedzieli się także na temat apiterapii, czyli terapii przy wykorzystaniu produktów pszczelich. Tutaj zdecydowana większość rodziców wyraziła aprobatę.

red. Marta Charymska
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube