Polkowiczanie zadecydują na co wydać w przyszłym roku dwa miliony złotych. Wszystko w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie rusza edycja 2021.
Punkt konsultacyjny jest otwarty od 27 lutego w pokoju 206 w kamienicy przy ulicy Górnej 2 w godzinach pracy urzędu. W każdy wtorek dodatkowo pracownicy merytoryczni będą pełnić dyżury popołudniowe w godzinach od 15.30 do 17.00.
– Każdy mieszkaniec może przyjść do nas z pomysłem i zasięgnąć porady jak napisać projekt, a następnie go u nas złożyć – mówi Anna Dziedzic, koordynatorka Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.
Jest to piąta edycja Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mieli tym razem do dyspozycji dwa miliony złotych.

Projekty będzie można składać od 9 marca do 3 kwietnia. W tym czasie nadal będzie można konsultować swoje pomysły z urzędnikami, by projekty były napisane zgodnie z zasadami.
9 marca, o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie mieszkańców z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim w sprawie najnowszej edycji PBO.
Każdy mieszkaniec gminy Polkowice może zgłosić swój pomysł. Nie trzeba być członkiem żadnej organizacji. Od 2017 roku z Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego sfinansowano bardzo różne pomysły w tym mniejsze i większe place zabaw, siłownie pod chmurką, boiska sportowe, zielone alejki, ścieżki i rowerowe place zabaw.
– To mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego brakuje lub co można poprawić w ich okolicy – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w piątej edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego – dodaje.
Polkowicki Budżet Obywatelski [link]