„Dobry Start” – złóż wniosek elektronicznie

„Dobry Start” – złóż wniosek elektronicznie
Wiadomości z gminy

Blisko pół miliona złotych z ministerialnego programu „Dobry Start” trafiło już do polkowiczan. Wniosek o wypłatę 300 złotych na wyprawkę szkolną złożyło ponad 1200 mieszkańców. Nabór wniosków trwa. Najlepiej złożyć go elektronicznie, bo znacznie przyśpiesza to termin rozpatrzenia sprawy.

–Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia – wyjaśnia Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach. – Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia – podkreśla.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada – przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane także osobiście, ale w tym przypadku oczekiwanie na wypłatę świadczenia może potrwać dłużej.

– Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne składanie wniosków w wersji papierowej może zająć więcej czasu niż kilkukrotne próby złożenia wniosku on-line – zaznacza dyrektor Puławska.

Wypłata pieniędzy następuje w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Na wnioski złożone w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia wypłata nastąpi do 30 września.

 

 

 

red. PPi