Około trzystu uczniów polkowickich szkół podstawowych startowało w zawodach biegowych, w ramach akcji „Z podwórka na bieżnię”.
To impreza propagująca aktywność fizyczną wśród dzieci, organizowana od dwunastu lat przez Fundację Wychowanie przez Sport. W naszym mieście odbyła się po raz drugi.
– Chcemy pokazać dzieciom, jak łatwo można wejść w świat lekkiej atletyki, że jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu – mówi Marek Plawgo, olimpijczyk, lekkoatletyczny ambasador akcji. – Aktywność fizyczna jest szalenie zdrowa i potrzebna, a deficytowa dla tego pokolenia – dodaje.
Atmosfera na stadionie lekkoatletycznym była iście sportowa, ale co ważne uczniowie wiedzą, jak ważna jest każda forma aktywności.
– Bieganie jest po to, żeby utrzymywać formę, ale też dla przyjemności – mówi Julia z SP w Jędrzychowie.
– W wolnym czasie biegam, można poćwiczyć na świeżym powietrzu albo w hali, a nie siedzieć w domu w grać na komputerze – dodaje Marcel Bukraba z SP nr 1 w Polkowicach.
Uczestnikom imprezy kibicował burmistrz Wiesław Wabik: – Zajęcia z wychowania fizycznego są bardzo ważne, ale też warto się dobrze uczyć. Jedno z drugim ma bardzo dużo wspólnego. Dziękuję wam bardzo, że jesteście. To też fajne spotkanie z gwiazdami sportu. Życzę wam z całego serca, abyście byli zdrowi, sprawni fizycznie. Życzę wam dobrej zabawy.
Tej z pewnością dzieciom nie brakowało. Wystartowały w biegu integracyjnym, zakończonym rozdaniem pamiątkowych medali. Emocje były też podczas rywalizacji w biegach indywidualnych i w sztafetach. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wychowanie przez Sport przy współpracy Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.