fbpx

Czekają na wolontariuszy

kolorowy plakat wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.
Wiadomości z gminy
fot. Centrum Kultury

Aby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była dobrze słyszana 25 stycznia 2026 roku potrzebni są wolontariusze. Chętni mogą się już zgłaszać online przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.

– Rejestracja jest bardzo prosta – zapewnia Magdalena Jurga, szefowa Sztabu WOŚP w Polkowicach. – Jeśli w latach poprzednich byliśmy wolontariuszami wystarczy, że potwierdzimy dane istniejące w bazie. Jeżeli chcemy pierwszy raz kwestować należy zarejestrować w bazie, uzupełnić wymagane dane oraz dodać zdjęć. Osoby do szesnastego roku życia muszą poprosić rodziców o pomoc – przypomina.

Konto online musi założyć rodzic lub opiekun prawny i dodać dziecko. Dorosły musi też być z kwestującym dzieckiem podczas Finału.

– Zachęcamy do rejestracji już teraz, ponieważ 29 grudnia chcemy zamknąć listę wolontariuszy – dodaje Magdalena Jurga. – Podobnie wygląda sprawa przy rejestracji puszek stacjonarnych. Zbiórka do nich rozpocznie się już 10 grudnia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć polkowicki sztab. Liczymy na sponsorów, osoby które przekażą fanty na licytację, ale i te, które przygotują jedzenie na Finał.

Hasło przewodnie 34. akcji brzmi: „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Jej celem jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u dzieci.

Kontakt: Magdalena Jurga nr tel. 723-482-204, magdalena.jurga@ckpolkowice.pl.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube