Chwała bohaterom!

Chwała bohaterom!
Wiadomości z gminy
fot. Roman Tomczak

– Nie każdy samorząd organizuje takie spotkania, a już na pewno nie co roku. Dziękuję za pamięć o tych, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. A jest ich z roku na rok coraz mniej – powiedział Kazimierz Wilk, członek dolnośląskiego zarządu Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych.

W Auli Forum polkowickiego Zespołu Szkół po raz 20. uhonorowano kombatantów z terenu naszego powiatu. Z podziękowaniami i gratulacjami dla nich przybyli m. in. starosta powiatowy Kamil Ciupak, burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, przedstawiciele wojska, służb mundurowych oraz mieszkańcy Polkowic.

– Chcemy wam podziękować za wasza służbę, która choć nie była łatwa i często wymagała ofiary krwi, a w przypadku wielu waszych kolegów i koleżanek także życia, warta była swojej ceny, by Polska była dziś wolnym i niepodległym krajem. Nie da się przecenić tej ofiary, ale ta skromna uroczystość jest tylko niewielka częścią tego, co jesteśmy wam winni – powiedział starosta Kamil Ciupak.

Z jego rąk kombatanci odebrali pamiątkowe tabliczki, z wyrytym napisem: „W podziękowaniu za walkę na frontach drugiej wojny światowej, z myślą o Ojczyźnie, którą umiłowano jak Matkę. Za przelaną krew i wyrzeczenia w obronie najwyższych wartości: wolności i godności człowieka, za bezinteresowność i heroizm”.

Dla kombatantów wystąpiły z programem patriotyczno-muzycznym dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chocianowie oraz oddziału przedszkolnego PM 4 w Suchej Górnej. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra górnicza z kopalni Polkowice-Sieroszowice. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy OSP z Kwielic.

red. Roman Tomczak

Galeria Zdjęć