Aby powiadomić policję o zdarzeniu nie zawsze trzeba zrobić to osobiście w komendzie. Wystarczy zadzwonić. Zalecenie to związane jest z pandemią koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo obu stron.
– Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997 – informuje sierż.szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.
Poza sytuacjami nagłymi, zgłoszenie można przesłać pisemnie, e-mailem – kpp@polkowice.wr.policja.gov.pl albo skontaktować się, na przykład, z dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Aplikacja do pobrania TUTAJ.
– Po weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania – dodaje Przemysław Rybikowski. – Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania się środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.
W niektórych przypadkach trzeba będzie jednak osobiście zgłosić się do komendy, ale o tym policjanci poinformują.