Ponad 80 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Symbole narodowe oczami dziecka” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Polkowicach dla uczniów młodszych klas uczęszczających do świetlic szkolnych we wszystkich placówkach na terenie naszej gminy. Rozdanie nagród uatrakcyjniły piosenka i pokaz mody patriotycznej.
Konkurs jest częścią projektu realizowanego przez świetlicę w SP 2 „Piękna nasza Polska cała”. – Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach patriotyzmu i tożsamości narodowej oraz stworzenie okazji do tego, by spędziły czas z rodzicami czy dziadkami i porozmawiały o Polsce – mówi Natalia Duda, pracownik świetlicy szkolnej w SP nr 2.
O tym, że uczestnicy konkursu, uczniowie klas I-III, wykazali się oryginalnością, kreatywnością i zdolnościami plastycznymi świadczy to, że jury przyznało po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz trzy wyróżnienia.Jedno z pierwszych miejsc zajęła Hanna Mikołajczyk z SP3: – Moja praca przedstawia cztery ludziki opisujące nasz hymn. Zrobiłam ją sama, z wydzieranki – dodaje.
Rodzinnie swoją pracę przygotowała Ola z SP2: – Moja siostra Zuzia i ja wykleiłyśmy orła, tata zrobił tło, a ja jeszcze kotylion – opowiada.
W ramach konkursu zorganizowano też pokaz mody patriotycznej, nagradzany brawami po każdy wyjściu na czerwony dywan. Uczestniczyła w nim Kornelia, także z SP2, która jednym tchem wymienia symbole narodowe: orzeł biały, flaga Polski i godło.
Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, który był też fundatorem nagród.