fbpx

Było patriotycznie i wesoło

w sali rzędami siedzą dzieci ubrane w biało-czerowne stroje, na głowach mają wianki, podnoszą ręce do góry, uśmiechają się.
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Ponad 80 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Symbole narodowe oczami dziecka” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Polkowicach dla uczniów młodszych klas uczęszczających do świetlic szkolnych we wszystkich placówkach na terenie naszej gminy. Rozdanie nagród uatrakcyjniły piosenka i pokaz mody patriotycznej.

Konkurs jest częścią projektu realizowanego przez świetlicę w SP 2 „Piękna nasza Polska cała”. – Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach patriotyzmu i tożsamości narodowej oraz stworzenie okazji do tego, by spędziły czas z rodzicami czy dziadkami i porozmawiały o Polsce – mówi Natalia Duda, pracownik świetlicy szkolnej w SP nr 2.

dziewczynka w czarnym dresie stoi obok tablicy, na której jest jej rysunek: cztery ludziki, powyżej rysunek orła białego na czerwonym tle. O tym, że uczestnicy konkursu, uczniowie klas I-III, wykazali się oryginalnością, kreatywnością i zdolnościami plastycznymi świadczy to, że jury przyznało po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz trzy wyróżnienia.

Jedno z pierwszych miejsc zajęła Hanna Mikołajczyk z SP3: – Moja praca przedstawia cztery ludziki opisujące nasz hymn. Zrobiłam ją sama, z wydzieranki – dodaje.

Rodzinnie swoją pracę przygotowała Ola z SP2: – Moja siostra Zuzia i ja wykleiłyśmy orła, tata zrobił tło, a ja jeszcze kotylion – opowiada.

W ramach konkursu zorganizowano też pokaz mody patriotycznej, nagradzany brawami po każdy wyjściu na czerwony dywan. Uczestniczyła w nim Kornelia, także z SP2, która jednym tchem wymienia symbole narodowe: orzeł biały, flaga Polski i godło.

Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, który był też fundatorem nagród.

red. ULK

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube