fbpx

Burmistrz zaprasza mieszkańców na kolejne spotkanie. Czas na wspólne decyzje

Burmistrz zaprasza mieszkańców na kolejne spotkanie. Czas na wspólne decyzje
Wiadomości z gminy
fot. UG Polkowice

To trzecie otwarte spotkanie z mieszkańcami. Burmistrz Wiesław Wabik zaprasza do bezpośredniej rozmowy i wspólnego wyznaczania kierunków działań. Jednym z tematów będzie przeznaczenie wywalczonych 43,5 mln zł z podatku CIT.

Mieszkańcy Polkowic ponownie będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z władzami gminy Polkowice oraz przedstawicielami jednostek, spółek i wydziałów.

– To już trzecie spotkanie w tej formule, które – jak podkreśla burmistrz Wiesław Wabik – jest miejscem podejmowania wspólnych decyzji dotyczących naszej gminy. Jak zawsze zależy mi na otwartej, szczerej rozmowie. Od lat razem działamy dla rozwoju naszej gminy i razem planujemy jej przyszłość. Nasi mieszkańcy doskonale wiedzą, że gmina Polkowice to nasz wspólny dom, o który wszyscy chcemy dbać – dodaje szef polkowickiego samorządu.

Jednym z głównych tematów spotkania będą plany zagospodarowania ponad 43,5 mln złotych z podatku CIT, które po ponad półtorarocznej batalii z Ministerstwem Finansów wywalczył dla naszej gminy burmistrz Wabik. Teraz włodarz chce wspólnie z mieszkańcami zadecydować o ich przeznaczeniu.

Burmistrz tradycyjnie podsumuje wszystkie działania, które podjął w ciągu ostatniego pół roku. Spotkanie ma charakter otwarty – najwięcej czasu przewidziano na pytania, dyskusję i zgłaszanie własnych pomysłów.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału – zaprasza burmistrz Wabik. – To nie tylko okazja do zdobycia informacji z pierwszej ręki, ale przede wszystkim możliwość realnego wpływu na decyzje, które będą kształtować przyszłość naszej gminy.

Wydarzenie zaplanowano na 14 kwietnia o godz. 17.00 w budynku B (sala 107) Uczelni Jana Wyżykowskiego.

red. Edyta Drzymała
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube