fbpx

Bezpłatna mammografia

Dwa mammobusy jadące drogą.
Wiadomości z gminy
fot. Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Diagnostyk"

Mieszkanki gminy Polkowice będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mammobus stanie na polkowickim rynku 21 marca.

Do udziału w bezpłatnych badaniach zachęcamy mieszkanki gminy Polkowice między 45 a 74. rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach programu profilaktyki raka piersi.

Na bezpłatne badanie można zapisać się telefonicznie. Dzwoniąc należy przygotować swój nr PESEL i numer telefonu – wtedy proces rejestracji przebiegnie sprawniej.

Badania przeprowadzi Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk”

– Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 68 41 41 411, najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, pamiętając, aby w tym dniu nie używać balsamu, dezodorantu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała – informują organizatorzy akcji z Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” Leszek Szyiński, Wojciech Kwiecień s.c. – Badanie potrwa zaledwie kilka minut – dodają.

Na bezpłatne badania zarejestrować można się także online poprzez stronę internetową www.diagnostyk.pl.

 

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube