fbpx

Bezpieczniej w Guzicach

zielona murawa boiska, na środku stalowy maszt z kamerą. W tle domy z czerwonymi dachami.
Wiadomości z gminy
fot. Sołectwo Guzice

Teren rekreacyjno-sportowy w Guzicach objęty jest monitoringiem. Właśnie zakończył się odbiór robót związanych z montażem kamer. Całość kosztowała 15 375 złotych.

– Nowe kamery zostały zamontowane w strategicznych punktach: przy świetlicy wiejskiej, placu zabaw oraz na terenie rekreacyjnym, co pozwoli objąć zasięgiem systemu cały centralny obszar spotkań i wypoczynku mieszkańców – podkreśla Tomasz Książek, sołtys Guzic.

Jak dodaje, całe przedsięwzięcie służy poprawie bezpieczeństwa, a także ochronie wspólnego mienia. Chodzi przede wszystkim o zapobieganie aktom wandalizmu i niszczeniu infrastruktury (altan, ławek, urządzeń zabawowych czy sprzętu sportowego), ale też o utrzymanie porządku w rejonie świetlicy i parkingu. Co równie ważne, w razie różnych zdarzeń lub niebezpiecznych sytuacji szybciej można będzie reagować.

– To kolejny krok w kierunku budowania bezpiecznej i nowoczesnej przestrzeni publicznej, w której każdy, od najmłodszego po seniora, może czuć się swobodnie i bezpiecznie – zapewnia Tomasz Książek.

Całe zadanie kosztowało 15 375 złotych i zostało sfinansowane z Funduszu Sołeckiego Guzic.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube