„Wyniesione” przejście dla pieszych na ulicy Ociosowej zostało oddane do użytku mieszkańców. Ruch w tym miejscu wrócił do normy. Teraz jednak kierowcy muszą zdejmować nogę z gazu i dzięki temu jest bezpieczniej.
To, że przejście jest wyniesione oznacza, że jest ono tak zbudowane, by funkcjonowało jako próg zwalniający.
– Na tym odcinku drogi auta wychodzące z łuku osiągały znaczne prędkości, co stwarzało zagrożenie dla pieszych przechodzących przez pasy. W tym również dzieci, które uczęszczają do pobliskiej szkoły podstawowej – mówi Tomasz Szulc, radny Rady Miejskiej w Polkowicach. – Piesi, ze względu na parkujące wzdłuż ulicy auta, nie mogą wystarczająco wcześnie dostrzec nadjeżdżających samochodów, stąd takie „wyniesione” przejście według mnie znaczenie poprawi bezpieczeństwo w okolicy – dodaje.