Zbliża się okres wysypu grzybów w lesie, a więc i amatorów grzybobrania nie zabraknie. O czym powinni wiedzieć?
– Często grzybiarze wybierając się w pojedynkę w nieznany teren, przeceniają swój zmysł orientacji, a cała sytuacja kończy się policyjną akcją poszukiwawczą – informuje podkom. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Apelujemy o rozsądek, rozwagę, większą wyobraźnię i zabieranie ze sobą naładowanych telefonów komórkowych, latarek oraz elementów odblaskowych, które mogą znacząco ułatwić ewentualne poszukiwania.
Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa: przed wyjściem do lasu warto powiadomić bliskich o wyprawie, a najlepiej wybierać się w towarzystwie. Warto zostawić auto na parkingu leśnym, upewnić się, że drzwi i okna są zamknięte, a na widoku nie ma wartościowych przedmiotów. Trzeba też mieć odpowiednie ubranie i obuwie.