fbpx

Będzie miejska oaza

Będzie miejska oaza
Wiadomości z gminy
fot. Lepsze Polkowice

To ostatnia prosta przed rozpoczęciem prac nad zagospodarowaniem terenu polkowickiej Cegielni. Ma tam powstać miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli odpocząć i zrelaksować się na łonie natury. Najpierw jednak gmina musi wydzierżawić teren od nadleśnictwa. Dziś omówiono ostatnie szczegóły przed podpisaniem umowy.

Coraz bliżej zagospodarowania terenu polkowickiej cegielni. Radni spotkali się z pracownikami Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych UG Polkowice oraz przedstawicielami nadleśnictwa Lubin.

– Było to spotkanie techniczne przed podpisaniem umowy z nadleśnictwem w kwestii wydzierżawienia cegielni – mówi Mariusz Zybaczyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach. – Chcemy zagospodarować te tereny, aby mieszkańcy mieli miejsce do wypoczynku w otoczeniu natury – dodaje.

Omówiono wszystkie szczegóły dotyczące umowy dzierżawy.

– Ostateczna dokumentacja zostanie na dniach przekazana do nadleśnictwa – mówi Mariusz Zybczański.

Na terenie Cegielni zgodnie z planem pojawią się ławki, wiaty i ścieżki. Zgodnie z zapowiedziami radnych – miejsce ma znów tętnić życiem.

red. DRM

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube