fbpx

Będzie 9 nowych autobusów elektrycznych!

Będzie 9 nowych autobusów elektrycznych!
Wiadomości z gminy

Gmina Polkowice pozyskała ponad 14,3 mln zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na zakup nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów miejskich.

Projekt „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, złożono w marcu br.

 

Zyskał on aprobatę Urzędu Marszałkowskiego i w konsekwencji Gmina Polkowice pozyskała 14 mln 344 tys. zł na zakup dziewięciu autobusów napędzanych wyłącznie silnikiem elektrycznym.

 

Pojazdy te będą wyposażone w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, m. in. tablicę informacyjną oraz monitor, na których wyświetlane będą np. cała trasa przejazdu, numer linii jaką autobus obsługuje oraz czas przejazdu pomiędzy przystankami.

 

Cały tabor wyposażony będzie również w głośniki, z których popłyną zapowiedzi o następnym przystanku oraz przystanku, na którym autobus obecnie będzie się znajdował.

 

Dodatkowo na przyciskach „stop” znajdzie się litera „S” w alfabecie Braille’a, a na obiciach foteli piktogramy sygnalizujące pozostałym pasażerom, że jeśli do autobusu wsiądzie osoba niepełnosprawna lub np. z małym dzieckiem, to należy ustąpić należne jej miejsce.

 

Z uwagi na to, że produkcja autobusów trwa ok.14 miesięcy, realizację projektu zaplanowano na lata 2020-2021.

 

Obecnie Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach posiada 9 autobusów, w tym dwa z napędem elektrycznym.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube