fbpx

Będą zmiany w ruchu na rondzie

Rondo S3
Wiadomości z gminy
fot. R. Flisiewicz

Ze względu na wdrożenie szóstego etapu prac związanych z przebudową ronda na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei Józefa Piłsudskiego oraz ulicy Kardynała Bolesława Kominka z dniem 2 kwietnia nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

– W tym etapie nastąpi układanie masy asfaltowej na jezdni wschodniej w godzinach od 7 do 17 – informuje firma Ragen Sp. z o.o, wykonawca robót.

W tym schemacie wlot od ulicy Kardynała Bolesława Kominka będzie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego na wysokości ulicy Młyńskiej z zapewnieniem dojazdu do Centrum handlowego „Biedronka”. Dojazd do drogi wojewódzkiej będzie prowadzony przez ulicę Młyńską do Ogrodowej. Ten schemat będzie obowiązywał w czasie wykonywania robót bitumicznych, a po ich zakończeniu przywracany byłby schemat z etapu drugiego z możliwością wyjazdu z ulicy Kardynała Bolesława Kominka.

W czasie trwania robót kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do ustawianych znaków i sygnalizacji.

Przypominamy, że inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Umowa na jej wykonanie została podpisana w 2021 roku, koszt inwestycji nie przekroczy 5 mln zł. Przedsięwzięcie jest realizowane przy dużym udziale środków z budżetu województwa dolnośląskiego, które przeznaczyło na ten cel 1,7 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube