fbpx

Będą dalsze prace na Kalinie. Wszyscy radni byli ZA

Mała rzeka płynie przez szparę miedzy niedużymi pagórkami a nad nią stoją krótkie przejścia. obok rzeki jest ulica na której jedzie autobus.
Wiadomości z gminy
fot. Paweł Paździor

Do końca roku na cieku Kalina zostaną wykoszone skarpy i wyczyszczone dno. Radni jednogłośnie zgodzili się na kolejne porozumienie z Wodami Polskimi, na podstawie którego gmina przejmie zadania rządowe i oczyści ciek.

Utrzymanie Kaliny to zadanie rządowe, dlatego na wykonanie prac melioracyjnych potrzebna jest zgoda radnych, a ci udzielili jej w trakcie ostatniej sesji. Kolejnym krokiem ma być zawarcie porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

– Po rozmowach z panią kierownik polkowickiego nadzoru wodnego i uargumentowaniu kolejnych potrzeb w tym zakresie, Wody Polskie złożyły pisemną deklarację, że w całości pokryją koszty planowanych prac konserwacyjnych na długości około pięciu kilometrów – mówi burmistrz Wiesław Wabik.

Na bazie porozumienia do końca roku na odcinku Kaliny od ulicy Gaikowej w Sobinie będą realizowane bardzo intensywne prace oczyszczające ciek.

Będzie to drugi etap prac. Pierwszy właśnie się zakończył. W jego ramach oczyszczono koryto Kaliny, by zapobiec podtopieniom w trakcie deszczu nawalnego. Wszystkie te działania mają na celu zminimalizowanie ewentualnego ryzyka wystąpienia zagrożenia powodziowego w bezpośrednim sąsiedztwie cieku.

red. Edyta Drzymała

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube