fbpx

Barbórkowe obchody

Barbórkowe obchody
Wiadomości z gminy

Tradycyjnie, 4 grudnia pod pomnikiem Górnikom Polskiej Miedzi znajdującym się w polkowickim Rynku odbyły się uroczystości barbórkowe. 

Przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Polkowic, Łukaszem Puźnieckim oraz starostą, Kamilem Ciupakiem na czele złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczne znicze. Był też krótki występ orkiestry górniczej ZG „Polkowice-Sieroszowice”.

Po złożeniu kwiatów udano się do Urzędu gminy, gdzie muzycy z orkiestry zagrali kilka utworów.

– W dniu Waszego święta chciałem Wam podziękować za codzienny trud – powiedział burmistrz.

Tegoroczny minikoncert dla urzędników był wyjątkowo krótki ze względu na niedawną żałobę po śmierci górnika w kopalni „Rudna”. 

W ramach obchodów barbórkowych jeszcze dziś o godzinie 17 w kościele pw. św. Barbary w Polkowicach odbędzie się Msza św. Barbórkowa.

red. Konrad Kaptur
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube