Bądźmy odpowiedzialni. Służby tego pilnują

Bądźmy odpowiedzialni. Służby tego pilnują
Wiadomości z gminy
fot. KPP Polkowice

Dziś przed południem 104 osoby w gminie Polkowice były objęte kwarantanną domową (wczoraj – 75). W naszym powiecie jest ich 220, a 36 kolejnych jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Objęci kwarantanną są systematycznie kontrolowani przez policję.

– Jak wykazują policyjne kontrole, w obecnej sytuacji mieszkańcy naszego powiatu wykazują się odpowiedzialnością i stosują się do zaleceń służb sanitarnych – informuje sierż. szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Czujna jest również pozostała część społeczeństwa, która podejrzewając, że dana osoba może nie przestrzegać kwarantanny natychmiast informuje funkcjonariuszy. Na szczęście, wszystkie te zgłoszenia, jak dotychczas, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – dodaje.

Grozi za to 30 tysięcy złotych. Ponadto, jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać karnie. Za to przestępstwo grozi już rok więzienia.

 

 

red. ULK