Sześć ogromnych tortów, kolorowe urodzinowe czapki, konfetti, balony – Przedszkole Miejskie nr 4 w Polkowicach wyprawiło swojemu patronowi wyjątkowe urodziny. Dzieci, wspólnie odśpiewały misiowi „sto lat” i przygotowały dla niego kolorowe laurki.
– Dzisiaj mamy szczególny dzień, nasz patron obchodzi 63. urodziny. Świętujemy drugi rok, ale mam nadzieję, że wpisze się to w nasz harmonogram uroczystości i rok rocznie będziemy obchodzić urodziny tej wspaniałej postaci z bajek – mówi Elżbieta Mysuna-Greń, dyrektor PM4.
Podczas przyjęcia urodzinowego nie zabrakło atrakcji dla przedszkolaków. Dzieci wzięły udział w wielu grach i zabawach, śpiewały piosenki i tańczyły na misiowej dyskotece.
– Ja znam misia uszatka. To ten miś, co dzisiaj obchodzi urodziny. Ma bardzo dużo lat. Śpiewamy mu sto lat i jest tort. Miś już jest trochę stary, ale i tak go lubimy – opowiada jeden z przedszkolaków.
Nie lada wyzwanie podczas urodzinowej imprezy czekało na wychowawców. Z zawiązanymi oczami na dużych kartkach papieru musieli namalować postać misia uszatka. Zadanie wykonali na piątkę z plusem. W nagrodę otrzymali gromkie brawa od swoich podopiecznych. Na koniec imprezy dzieci rozeszły się do sal, gdzie, jak na urodziny przystało, czekał pyszny tort.