fbpx

100 tysięcy złotych dla biblioteki

100 tysięcy złotych dla biblioteki
Wiadomości z gminy
fot. ULK

Aż 100 tysięcy złotych otrzymała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach na zadanie „Z biblioteką – bliżej kultury”, w ramach konkursu Narodowego Centrum Kultury. Projekt rozpocznie się we wrześniu i potrwa dwa lata.

– Jest to projekt ministerialny, który ogólnie można określić, jako bliski społeczności lokalnej – mówi Małgorzata Dobrowolska, kierownik działu dziecięco-młodzieżowego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. – Napisałam go z koleżanką Moniką Tarnowską. Nasze zadanie w ramach projektu nosi nazwę „Z biblioteką – bliżej kultury”. Projekt jest o tyle złożony, że wymaga zaangażowania się społeczności lokalnej. Będą to inicjatywy oddolne, my zaś będziemy instytucją, która spróbuje je ogarnąć w pewnych obszarach, jak literatura, sztuka czy rzemiosło.

Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, od przedszkolaków do osób dorosłych, w tym także osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy biblioteki stworzą konkurs grantowy dla polkowiczan. Liczą na zgłoszenia mieszkańców i zapewniają wszelką pomoc. Mogą to być osoby indywidualne albo grupy nieformalne, które zawiążą się na czas realizacji jakiejś inicjatywy. Do wydania jest aż sto tysięcy złotych.

– Piszemy dużo projektów, pracownicy są bardzo zaangażowani – podkreśla Katarzyna Mich-Rutkowska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach. – Niektóre projekty udaje nam się realizować, otrzymujemy na nie dofinansowanie, ale w tym przypadku cieszymy się szczególnie. Duży projekt, duże działanie.

Jak dodaje dyrektorka biblioteki, w ostatnim czasie ogłaszanych jest dużo projektów, co może być związane z tym, że wcześniej – z powodu pandemii – działalność w tym zakresie była bardziej ograniczona. Obecnie w polkowickiej placówce realizowany jest „Kulturalny Galimatias”, a kolejne zadania pojawią się jesienią.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube