Gmina pomaga przedsiębiorcom

Gmina pomaga przedsiębiorcom
Wiadomości z gminy
fot. freepik/grafiki Karol Pikor

Zwolnienie z czynszu za lokal oraz grunty dzierżawione od gminy, odroczenie lub rozłożenie na raty podatków od nieruchomości, a nawet umorzenie podatków lokalnych – to tylko niektóre z form pomocy, jakie burmistrz Polkowic przygotował dla drobnych, polkowickich przedsiębiorców.

– Aby ograniczyć wpływ kryzysu, z jakim mamy do czynienia, na funkcjonowanie polkowickich przedsiębiorców i zapobiec utracie pracy przez mieszkańców naszej gminy, postanowiłem wprowadzić Polkowicki Pakiet Gospodarczy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa – mówi Łukasz Puźniecki.

KTO MOŻE STARAĆ SIĘ POMOC?

Pomoc jest kierowana do mikro i małych przedsiębiorstw, działających na terenie gminy Polkowice. Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii wpłynęło na ograniczenie prowadzonej działalności lub wręcz konieczność zaniechania jej prowadzenia. Dotyczy to szczególnie działalności handlowej i gastronomicznej [zarządzenie burmistrza].

FORMY POMOCY W RAMACH POLKOWICKIEGO PAKIETU GOSPODARCZEGO

Dokonaliśmy wnikliwej analizy możliwości i kompetencji do udzielania pomocy – mówi Wojciech Marciniak, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. – Na tej podstawie wybraliśmy kilka płaszczyzn, na których pomoc gminy jest możliwa – dodaje.

 

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Aby starać się o pomoc w ramach Polkowickiego Pakietu Gospodarczego przedsiębiorcy muszą złożyć wnioski do Urzędu Gminy Polkowice. Ważne, by zrobić to zdalnie. Ze względu na stan epidemii nie zaleca się wniosków przynosić osobiście do ratusza.

W celu otrzymania pomocy należy przygotować następujące dokumenty i formularze, które znajdują się w tabeli poniżej.

L.p. Nazwa formularza Plik do pobrana
1 WNIOSEK O ULGĘ W SPŁACIE ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH PLIK OFFICE
PLIK PDF
2 OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE STANU MAJĄTKOWEGO PLIK OFFICE
PLIK PDF
3 OŚWIADCZENIE O OTRZYMANIU BĄDŹ NIEOTRZYMANIU POMOCY DE MINIMIS ORAZ POMOCY DE MINIMIS W ROLNICTWIE LUB RYBOŁÓWSTWIE PLIK OFFICE
PLIK PDF
4 FORMULARZ  INFORMACJI PRZEDSTAWIANYCH PRZY UBIEGANIU SIĘ O POMOC DE MINIMIS PLIK OFFICE
PLIK PDF

W prawidłowym przygotowaniu dokumentów, wymaganych przepisami prawa, pomogą pracownicy Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych UG Polkowice. W ramach pakietu uruchomiono teleporadę. Można z niej skorzystać dzwoniąc pod numer: 76 847 41 11 lub wysyłając e-mail na adres: pakietgospodarczy@gmina.polkowice.pl

– Mam nadzieję, że dzięki takiej pomocy, polkowickim przedsiębiorcom uda się przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas – kwituje burmistrz Puźniecki.

 

 

red. DRM