fbpx

Polityka zdrowotna burmistrza Polkowic

Na bogatą ofertę zdrowotną w tegorocznym budżecie zarezerwowano ponad 8 milionów złotych.

„Z sercem do mieszkańców” to pakiet programów i zadań w ramach polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic.

– Zdrowie polkowiczan jest dla mnie sprawą nadrzędną – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki. – Dokładam wszelkich starań, by opieka medyczna i rehabilitacyjna były dla mieszkańców jak najbardziej dostępne, a korzystanie z nich możliwie bezpłatne.

Pakiet programów, który krótko można określić: od malucha do seniora, jest kontynuacją działań mających poprawić zdrowie mieszkańców.

– Okazało się, że są one bardzo potrzebne, mieszkańcy chętnie z nich korzystali – zaznacza Małgorzata Ptasińska-Puzoń z wydziału zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych w urzędzie gminy.

Cztery programy polityki zdrowotnej realizowane są w Aquaparku: „Dbając o zdrowie”, „Zdrowi i aktywni po 50-ce”, „Mocny kręgosłup” i „Zdrowy ruch – zdrowe życie”, a trzynaście w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych: „Chronię życie przed rakiem”, „Szczepienia przeciwko HPV”, „Senior”, „Maluch”, „Rehabilitacja”, „Sport to zdrowie”, „W walce z cukrzycą”, „Dbamy o serce i mózg”, „Zdrowy uśmiech”, „”Zdrowy uczeń” ,„Opieka paliatywno-hospicyjna”, „Stop pneumokokom” oraz „Szczepienia przeciwko grypie”.

Informacje o programach realizowanych w Aquaparku można otrzymać pod nr tel. 76 746 27 11, a w przychodni – 76 746 08 07.

Oprócz tego realizowane są także zadania polityki zdrowotnej: „Higienistka”, „odWaga”, „Opieka chirurgiczna”, „Dbając o tarczycę”, „Bilans zdrowia seniora”, Zapobieganie COVID-19” ,„Opieka wytchnieniowa” oraz „Opieka pocovidowa”.

 

 

 

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube