Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

Przyjdź, porozmawiaj, zgłoś uwagi

Dodane: Czwartek, 22 lutego 2018

Marszałek województwa dolnośląskiego zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych nt. projektu strategii rozwoju naszego regionu.

Rondo, które usprawni ruch

Dodane: Środa, 21 lutego 2018

Powstaje kolejne w naszym mieście rondo. Tym razem w Polkowicach Dolnych, na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej i Fabrycznej. Zostanie także wybudowana ulica Liliowa, którą będzie można dojechać do Przemkowskiej.

Paciorki jednego różańca

Dodane: Wtorek, 20 lutego 2018

Przygotowanie transparentu z napisem „Strajk”, Msza święta oraz pacyfikacja – te momenty utkwiły najbardziej w pamięci Franciszka Kamińskiego, jednego z uczestników strajku w kopalni Rudna w grudniu 1981 roku. Dziś w polkowickim kinie odbył się premierowy pokaz filmu – „Rudna – grudzień 1981”.

Kulturalne Polkowice:

Wzruszający koncert chóru Cantabile

Dodane: Czwartek, 22 lutego 2018

Hol dawnego Gimnazjum Nr 1, obecnie SP3, zamienił się w piątkowy (2.02) wieczór w salę koncertową. Przybyli widzowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Noworocznym chóru Cantabile.

Jeeeest chóralny sukces

Dodane: Środa, 21 lutego 2018

Międzyszkolny chór Cantabile zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Malowanie to dla niego cudowna odskocznia

Dodane: Wtorek, 20 lutego 2018

Od 6 stycznia w Galerii „Rynek 26” można oglądać wystawę  obrazów autorstwa polkowiczanina Marka Czarnika zatytułowaną „W głowie mi się (nie) mieści…”. – Malowanie jest dla mnie fantastyczną odskocznią od codziennych spraw – mówi nam artysta.

Ze sportowych aren:

Kraków zdobyty, CCC wygrało z Wisłą Can-Pack!

Dodane: Niedziela, 18 lutego 2018

Nasze dziewczyny kontynuują serię zwycięstw w Energa Basket Lidze Kobiet. Dziś pokonały wicemistrzynie Polski 69:64. Doskonały mecz rozegrała Temi Fagbenle, która rzuciła aż 29 punktów. Brawo dziewczyny! Tak trzymać!

Ważna wygrana koszykarek CCC Polkowice

Dodane: Niedziela, 04 lutego 2018

Do trzech razy sztuka. W obecnym sezonie zmierzyliśmy się dziś z Artego Bydgoszcz po raz trzeci. W dwóch wcześniejszych konfrontacjach, które miały miejsce poza Polkowicami, górą były rywalki. Dziś, w pierwszym meczu w polkowickiej hali ograliśmy zdobywczynie Pucharu Polski 81:71.

Zapowiada się hit, CCC gra z Artego

Dodane: Piątek, 02 lutego 2018

Jutro w Polkowicach spotkają się drugi i trzeci zespół tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki (trzecie miejsce) podejmą we własnej hali  Artego Bydgoszcz (wicelider). Będzie to trzeci mecz tych zespołów w obecnym sezonie. W dotychczasowych dwóch górą były przyjezdne.