Przejdź do treści

Biblioteka rozstrzygnęła konkursy

Biblioteka rozstrzygnęła konkursy
fot. Internet

Dodane: Piątek, 17 maja 2019

Znamy już wyniki konkursów, plastycznego i literackiego, organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.  Uroczyste wręczenie nagród  zaplanowano na 23 maja br.

 

W konkursie „W kilku strofach o … sobie samym” uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie napisać wiesz właśnie o sobie samym. W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężyła Magdalena Litwin, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Polkowicach. W kategorii od 12 lat do 15 lat  bezkonkurencyjna okazała się Kinga Janusz ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych.  Najlepszą w grupie młodzieży do lat 18 została  Aleksandra Różniatowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Oławie.  Jan Walczak, wierszem „Trochę” zwyciężył w grupie dorosłych.  Grand Prix jury przyznało Mikołajowi Ślempowi.

 

Artystyczną wizję portretu czytelnika, uczestniczy przedstawiali w ramach XI Konkursu Plastycznego „Artystyczny Portret Czytelnika”. Pod obrady jury wpłynęły prace malarskie, rysunki, grafiki. Komisja konkursowa główną nagrodę w kategorii dzieci od 5 lat do 7 lat przyznała Hannie Zając z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie, w grupie wiekowej od 8-9 lat Magdalenie Mika również z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie, Patrycji Wiśniewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach w kategorii do lat 13, Miłoszowi Machnickiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Polkowicach, w kategorii do lat 17. W grupie dorosłych zwyciężył Marek Czarnik z Guzic. Grand Prix przyznano Weronice Popielskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Polkowicach.

 

Organizatorzy konkursu plastycznego zachęcają wszystkich do udziału w zabawie facebookowej. Na profilu Biblioteka Polkowice można zagłosować na ulubiona pracę. Autor, którego dzieło otrzyma najwięcej polubień, otrzyma nagrodę publiczności. Głosować można do 20 maja br.

Uroczyste zakończenie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się 23 maja br. w Sali audiowizualnej Bibliteki.