Przejdź do treści

Świeżo i zdrowo

Świeżo i zdrowo
fot. Roman Tomczak

Dodane: Środa, 15 maja 2019

W polkowickim Aquaparku otwarto „Surf Bistro”. W miejscu, gdzie przez kilka ostatnich lat wiało mroczną pustką, dziś do dyspozycji klientów jest nowoczesny bar z ofertą zdrowych przekąsek i koktajli.

 

Do „Surf Bistro” można trafić bezpośrednio z korytarza na I piętrze, ale także z hali basenowej, korzystając z nieużywanych do tej pory kręconych schodów. Na ich końcu znajdziemy także taras, z którego przy zdrowym drinku owocowym będzie można obejrzeć halę basenową w całej okazałości. Jak informuje Sebastian Sypko, prezes Aquaparku, otwarcie baru to tylko część projektu przywracania funkcji użytkowych w tym miejscu.

 

– Przypomnę, że od kilku miesięcy prowadzimy ok. dwudziestu różnych zajęć fitness, w tym m. in. aqua aerobik, szkołę pleców czy body ball. „Surf Bistro” może być znakomitym uzupełnieniem tych zajęć o część gastronomiczną, tak potrzebną po wyczerpujących zajęciach fizycznych, tym bardziej, że oferta naszego baru opiera się głównie na zdrowej żywności – podkreśla prezes Sypko.

 

O taki właśnie, zdrowy profil oferty, zadbali sami dzierżawcy obiektu. Dodatkowo tak zaprojektowali wnętrze, aby korespondowało z wodnym charakterem Aquaparku.

 

– W naszej ofercie znajdziemy np. zdrowe przekąski, kanapki pełne ziaren zbóż i zielonych dodatków, napoje i soki przygotowywane na miejscu. Wszystko sporządzone ze świeżych składników, bo zakupy będziemy robili codziennie – zapewnia Wioletta Radziejewska, która wraz z mężem dzierżawi bar.

 

Oboje od 5 lat prowadzą podobną działalność na parterze polkowickiej przychodni. Ich bistro cieszy się tam niesłabnącym powodzeniem.

 

„Aquaparkowi od dawna brakowało takiego miejsca” – taką opinię można było usłyszeć najczęściej podczas dzisiejszego, oficjalnego otwarcia „Surf Bistro”. Podzielali ja zarówno przedstawiciele samorządu zaproszeni na to wydarzenie, jak i pracownicy naszego parku wodnego oraz goście Aquaparku.

 

Prezes Sebastian Sypko nie ukrywa, że choć oferta fitnessu i otwarcie baru są wielkimi krokami naprzód w uatrakcyjnianiu oferty Aquaparku, to nadal zmorą odziedziczoną po poprzednikach jest zły stan techniczny niektórych elementów budynku.

 

– Zmagamy się ze źle naprawionym dachem nad halą basenową – przypomina – ale zaniedbań jest więcej. Do tego dochodzi nasza stała troska o poprawę kondycji ekonomicznej spółki, która przez wiele ostatnich lat była dotowana z budżetu gminy wielomilionowymi kwotami. Naszym celem jest wyjście na prostą – informuje prezes Aquaparku.

 

W dzisiejszym, oficjalnym otwarciu „Surf Bistro”, uczestniczyli m. in. mieszkańcy Polkowic, samorządowcy oraz pracownicy Aquaparku. Nowy bar, jako „miejsce pracy ludzkiej”, poświęcił ks. Marek Pluskota, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.

 

Świeżo i zdrowo
fot. Roman Tomczak
Świeżo i zdrowo
fot. Roman Tomczak
Świeżo i zdrowo
fot. Roman Tomczak